Rozhovory s Vami a pre Vás

s Katkou Šablovou o detskom znakovaní

Katka je maminka 3 detí, z ktorých jedno má špeciálne potreby a oneskorený vývin reči. Miško sa v určitom období svojho života utiahol do seba. Prestal komunikovať s okolím a nejavil o okolie záujem. Keď mal 2 roky, zistila, že Miško má oneskorený vývin reči. Chcela ho podporiť, a tak začali znakovať najskôr sami doma na vlastnú päsť a potom vstúpila do kurzu o znakovaní, aby sa naučila, čo najviac znakov a čo najviac podporila svojho synčeka v komunikácii. Miško veľmi rýchlo nabehol na znakovanie a postupne začal aj slová verbalizovať, čo Katku ešte viac utvrdilo v tom, že je na správnej ceste. Ba čo viac, Miško znova začal komunikovať so svojím okolím a veľmi sa zblížil so svojou mamou. Viac v rozhovore.


s Barbarou Nádašiovou o jej skúseností so PSYCH-K®

Barbara je fyzioterapeutka a mama 5-ročného synčeka, ktorá sa po absolvovaní  PSYCH-K® BASIC workshopu stala facilitátorkou metódy PSYCH-K®. Vypočujte si jej osobné zdieľanie, čo je táto metóda priniesla do života.


s Katkou o detskom znakovaní

Katka je špeciálna pedagogička, ktorá začala znakovať s Františkom okolo 8 mesiaca a asi po 1. mesiaci ukazál František prvý znak. Františka si Katka zobrala spolu s manželom do pestúnskej starostlivosti , keď mal 5 mesiacov a detské znakovanie im pomohlo nielen vo vzájomnom porozumení, ale tiež vo vytvorení krajšieho vzájomného puta.


s Jarmilou Nemcovou o PSYCH-K®

Jarmila Nemcová je mama 3 detí a učiteľka 1. stupňa na ZŠ, ktorá sa rozhodla vykročiť smerom ku zmene. Keď do jej života vstúpila metóda PSYCH-K® a v jej živote sa začali diať zmeny.

"Keď človek pomôže sebe, tým sa stáva lepším. A keďže konám lepšie, vysielam lepšie. Aj to okolie reaguje inak a ja na ňho. Je to úžasná vec, lebo nepomáham len sebe.  A potom to ide ďalej, keďže sme vzájomne prepojení," hovorí Jarmila v rozhovore.


s Marikou o detskom znakovaní

Marika je mamička 3 detí. Keď mal najmladší Damiánko s diagnózou Downov syndrómom 4 mesiace vstúpila do kurzu o detskom znakovaní. Prvý znak Damiánko ukázal v 10. - 11. mesiaci.


s Ing. Monikou Mihokovou o živote za hranicami vnútorného ja

Monika Mihoková je energetická koučka a biznis mentorka pomáhajúca ženách aktivovať potenciál v podnikaní. Je však aj mamou 2 výnimočných detí (z ktorých jedno má Poruchu autistického spektra), a tak sa nebudeme baviť len o limitujúcich presvedčeniach, ale aj o výchove a prístupe k deťom.

Častokrát totiž žijeme s vedomím toho, že vieme kto sme a kam smerujeme.  No občas sa prebudíme z tejto ilúzie s tým, že sme žili podľa očakávaní a vzorcov, ktoré sme získali v detstve od rodičov či okolia.

Monika v rozhovore zdieľa svoju skúsenosť so PSYCH-K®, ako sa dostala za hranice svojej mysle, za hranice svojho vnútorného ja a dokázala prepísať jednoducho a účinne svoje limitujúce presvedčenia ohľadne prístupu ku vzdelávaniu svojich detí.


so Zuzanou Mihálechovou o dobrovoľníčení a 

pomalom živote s dieťaťom

Zuzana Mihálechová je mama, bývalá manažérka a autorka kníh, ktorá ako o sebe hovorí žije POMALY. V tejto uponáhľanej dobe a častých fráz "nestíham", náš rozhovor bude skvelým priestorom na zastavenie a zamyslenie. Príďte si vypočuť rozhovor o tom, ako Zuzana so svojou dcérou dobrovoľníčila napríklad v Mexiku a čo ju k tomu viedlo.


s Vendulou Přikrylovou o materstve, vyhorení a PSYCH-K®

Vendula Přikrylová je maminka 2 detí, prekladateľka, učiteľka angličtiny a tiež facilitátorka metódy PSYCH-K®, ktorá bude rozprávať svoj životný príbeh o materstve, vlastnom vyhorení a čo jej pomohlo vrátiť rovnováhu do života.


s Ivetou Trubačovou o ceste za vlastných zdravím

V roku 2012 jej diagnostikovali onkologické ochorenie, z ktorého sa vyliečila. Chcete vedieť, čo jej choroba dala a ako nad ňou zvíťazila? Vypočujte si rozhovor.


so Simonou Hovadíkovou o metóde PSYCH-K® 

Osloboď  svoju myseľ pomocou účinnej metódy PSYCH-K® a zažiar svojím plným potenciálom. Vypočuj si rozhovor so Simonou Hovadíkovou o metóde, ktorá Vám pomôže prepísať software tvojej mysle a zmeniť tak predlohu vlastného života!


s Miškou Šandovou o úzkostiach, joge a esenciách


s Jozefom Mihališinom o roli muža a emóciách

"Keď sa chlapec mení na mladého muža. Oni ho uctia. Na konci je rituál a oslava. A potom tento chlapec dostane informáciu: Teraz si zodpovedný za celý svet,"  zdieľa vo svojom rozprávaní Jozef o domorodých kmeňoch a ich prístupe k výchove mužov.


s Vierou Kondelovou o živote s Downovým syndrómom a jej práci v Platforme rodín

"Aj keď sa rodičia obávajú, ale rozhodnú sa pre život, to je to najdôležitejšie. Nevyrieknuť ortieľ predtým ako sa niekto narodí," hovorí Vierka.  


s Mgr. Krišťanovou o detskom znakovaní z pohľadu odborníka pracujúceho s výnimočnými deťmi

"Nám znakovanie prinieslo to, že si rozumieme a že máme menej frustrácie. A tiež rozvoj slovnej zásoby . Deti začali znakovať, ale tiež viac rozprávať. Rodičia sa nemusia báť, že keď začnú znakovať, že deti nebudú rozprávať. Práve naopak, u detí to vyvoláva rozvoj slovnej zásoby a reči až my z toho žasneme,"  hovorí Andrea. "


s Věrou Pospíšilovou o detskom znakovaní u zdravých detí

"Jestli jsem ve svém mateřství na něco hrdá, tak je to naše znakování. Je to jedna z mála věcí, které děláme soustavně už od 8. měsíce a do čeho jsme vložili dost energie. A ta se nyní zlatě vrací. Esterka začala v 11 měsících odpovídat ve znacích. Ten pocit je k nezaplacení. Moje dítě se mnou komunikuje a já chápu, co mi říká! To není malá věc," hovorí Věra.

Vypočujte si rozhovor s Věrou a jej osobnú skúsenosť s detským znakovaním, ktoré skvele funguje nielen pre deti so špeciálnymi potrebami, ale aj zdravé detičky.


s Kateřinou Spiess-Velčovskou o viacjazyčnej výchove u detí so špeciálnymi potrebami

S Kateřinou som sa po prvýkrát stretla, keď som otvárala jej kongres o viacjazyčnej výchove našim osobným príbehom, v ktorom som zdieľala, že aj deti so špeciálnymi potrebami dokážu byť viacjazyčné.

Tí, ktorí náš príbeh poznáte, viete, že sme si prešli mnohými prekážkami, no napriek tomu sme sa nikdy nevzdávali a žili odvážne a s vierou, že zázraky sa stávajú, ak máme odvahu uveriť a ísť do akcie. V rozhovore sa budeme baviť o viacjazyčnej výchove, ale tiež o detskom znakovaní, ktoré nám vo viacjazyčnej výchove veľmi pomohlo.


s Mirkou Žilinčíkovou o detskom znakovaní u detí s Downovým syndrómom

Mirka je maminka malého Timka, ktorý sa narodil s diagnózou Downov syndróm. Mirka sa zúčastnila kurzu o detskom znakovaní - Znakujeme hravo a ľahko, keď mal Timko 13 mesiacov. V rozhovore som ju vyspovedala, aké skúsenosti s detským znakovaním ako mamička výnimočného synčeka mala.


s Ankou Benedekovou o živote s dieťaťom s diagnózou Downov syndróm

V rozhovore sa dotýkame tém, akými je život s Downovým syndrómom, prijatie, spolupatričnosť, inklúzia, ale tiež Svetový deň Downovho syndrómu


s Veronikou Hurdovou o emóciách a knihe Agnes a ostrov tieňov

V rozhovore sa dotýkame tém, akými sú emócie - strach, samota či smútok,

ale tiež sa bavíme o smrti, domácom vzdelávaní či o písaní kníh


s Adrianou Rothovou a jej dcérou Madlenkou 

ktorá vďaka starostlivosti svojich rodičov i svojej silnej vôli napriek diagnóze Downov syndróm
patrí medzi svetové športovkyne.


s Marcelou Žitňákovou a Ivim

o tom, aké je to byť mamou a osobným asistentom svojho výnimočného dieťaťa


s PhDr. Ivetou Míšovou

s úspešnou ženou, Slovenkou roka za oblasť charity a
riaditeľkou Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím


s Adélou Munsterovou

o výnimočnej maliarke a projekte Downsydrome.artist


s Luciou Harnošovou

o jej ceste za poslaním


s Petrom Olahom

o mužskom pohľade na život s výnimočným dieťaťom


s Mgr. Andreou Krišťanovou

o živote so súrodencom s jedným chromozómom navyše


s Máriou Srnákovou

o Trochu inom kráľovstve


s Monikou Sobekovou

o jej ceste za poslaním a projekte Cesta k sebe


s Dominikou z projektu Lenivá mama

o detskom znakovaní


s Líviou

o tom, ako sa žije s Downovým syndrómom v Rakúsku