Znakujeme s bábätkom hravo a ľahko

Objavujte svet so svojím dieťaťom prostredníctvom znakov

(tzv. detských gést)

on-line kurz 


Prečo vstúpiť do kurzu

 • Chcete lepšie porozumieť svojmu dieťatku
 • Zaujíma Vás ako komunikovať s dieťaťom aj bez slov
 • Chcete rozvíjať hovorenú reč svojho dieťaťa a ešte sa pritom aj spoločne zabaviť

Zapojte sa do online kurzu a staňte sa súčasťou komunity ľudí, ktorí majú rovnaký spoločný cieľ ako VY. Dorozumieť sa s dieťaťom! Za 5 + 2 týždne sa naučíme základné znaky a 12 techník ako rozvíjať reč dieťaťa a pritom sa spoločne skvelo zabávať!

Čo Vás v kurze čaká?

Dozviete sa prečo je znakovanie také dôležité a ako Vám pomôže pri komunikácii s dieťaťom. Krok za krokom Vás prevediem základnými informáciami o vývine reči dieťaťa.

Naučíte sa ako učiť znaky svoje dieťa hravo a bez námahy a ako rozvíjať hovorenú reč i slovnú zásobu, a tak podporovať dieťa v komunikácii s Vami.

V kurze si povieme o

 • Vývinových štádiách reči
  Ako sa vyvíja ľudská reč a akými štádiami vývoja reči prechádza dieťa od 0 mesiacov do 4 rokov.
 • Oneskorenom vývine reči
  Čo ak sa Vaše dieťa nevyvíja, tak akoby malo? Kedy by ste mali spozornieť, že niečo nie je v poriadku  a aké faktory ovplyvňujú oneskorený vývin reči.
 • Vplyve televízie na rozvoj reči
  V bonusovej lekcii si povieme, ako vplýva televízia na rozvoj reči a tiež na čo by ste nemali zabudnúť pri znakovaní.
 • Ukážeme si prvé znaky
  jesť, napiť sa, mlieko, dojčiť, džús, chlieb, mama, ísť, umývať zuby, bolieť, spať, počuť, kúpať sa, cikať, ocko, kniha, ešte, dosť, voda, krém, šaty, kvet, slnko, topánky, vlak, ovca, pes ,kôň ,sliepka, bicykel, lietadlo, mucha, lopta, kocky, kostol, lekár.
 • Predstavíme si techniky na podporu rozvoja hovorenej reči
  Predstavíme si 12 techník na podporu hovorenej reči a komunikácie.

Porozumieť svojmu dieťaťu. To by nemal byť LUXUS, ktorý odložíte na neskôr.

Využite moje osobné skúsenosti a jedinečný ucelený systém, ktorý som vytvorila tak, aby maximálne podporil rozvoj hovorenej reči dieťaťa. Budem Vás prevádzať celým kurzom a vytvorím pre Vás bezpečný priestor, v ktorom budete môcť spoločne s dieťaťom rásť a rozvíjať sa.

Vstúpením do kurzu získate

Naučíte sa 36 znakov

Naučíte sa znakovať slová z rôznych kategórií (ako ovocie, zelenina, farby, emócie, zvieratá, dopravné prostriedky, oblečenie a pod.). A tak Vaše dieťa bude vedieť ukázať, čo potrebuje, prípadne čo vidí navôkol seba.

Vstup do členskej sekcie

Prístup do členskej sekcie na webe je na 1 rok.

Ilustrované + textové kartičky doručené priamo domov

Doručím Vám priamo domov jedinečné ilustrované kartičky s obrázkami od maliarky Barbory Paulovičovej + textové kartičky v SR alebo ČR jazykovej verzii. Celkovo 72ks.

Stretnutia na ZOOMe a moja podpora

Okrem podpory vo FCB skupine, sa 2-krát stretneme online na ZOOMe. Záznamy zo stretnutí budú k dispozícií počas celého kurzu.

PDF súbory a ďalšie materiály

Aby som Vám znakovanie, čo najviac uľahčila, budete mať k dispozícii PDF súbory, check-listy a ďalšie materiály.

Certifikát

V neposlednom rade, získate certifikát o absolvovaní kurzu.

BONUS

Ebook Podpora komunikácie v hodnote 19,90 EUR

Elektronická kniha prehľadne sumarizuje všetky techniky na podporu rozvoja hovorenej reči a komunikácie.

Kurz je pre Vás ak:

 • Ste rodič, ktorý chce komunikovať so svojím dieťaťom predtým, ako sa naučí rozprávať.
 • Chcete zažiť spoločne hravé a príjemné chvíle a pritom podporovať rozvoj jeho hovorenej reči.
 • Máte doma výnimočné dieťa (dieťa so špeciálnymi potrebami či hendikepom), ktoré ešte nerozpráva.
 • Ste učiteľ, špeciálny pedagóg alebo asistent výnimočného dieťaťa a chcete zlepšiť komunikáciu medzi Vami a dieťaťom.

Lebo to, čo je v živote skutočne dôležité, je práve vzájomná komunikácia a spoločne strávený čas či už je to doma, v škôlke alebo v špeciálnej triede.

on-line kurz

Znakujeme s bábätkom hravo a ľahko

Rozvíjajte hovorenú reč a podporujte komunikáciu svojho dieťaťa prostredníctvom znakovania a ilustrovaných obrázkov.

Kedy?

od 8.3.2021 do 25.4.2021

Kde?

V pohodlí Vášho domova.

Aká je cena?

Teraz máte skvelú príležitosť naskočiť do kurzu Znakujeme s bábätkom hravo a ľahko a zaplatiť

za celý balíček iba 99,-- EUR jednorázovo alebo v 2. splátkach po 49,90 EUR.

Kúpou balíčka získate:

 • Ročný vstup do online kurzu v hodnote 69,90 EUR
 • Sada kartičiek v hodnote 29,90 EUR
 • 2x online ZOOM stretnutie
 • 2 bonusové moduly

Objednajte si kurz do 26.2.2021 do 23:59 hod.

Táto ponuka sa už nebude opakovať a platí iba DNES!

Online kurzom Znakujeme s bábätkom hravo a ľahko si prešlo takmer 400 ľudí. Okrem konkrétnych 36 znakov, v ňom nájdete informácie o vývinových štádiách dieťaťa, prečo je dobré znakovať alebo ako si poradiť s dieťaťom, ktoré nespolupracuje alebo 12 techník na rozvoj hovorenej reči.

Na kurz sú nádherné ohlasy.

Cez galériu môžete nahliadnuť priamo do členskej sekcie kurzu:

Referencie

"Kurz znakovania s babatkom som brala ako vyzvu a tuzbu ucit sa s babatkom nieco nove,nieco co by nas opat niekam spolocne posunulo, no najma ako tuzbu este viac si s babatkom rozumiet. Zistila som, ze samotne znakovanie nie je vobec zlozite, paci sa mi ze to vsetko vlastne vychadza z bezneho zivota a interakcie s babatkom. Dcerka krasne drzi pozornost ked si jednotlive znaky spolu prechadzame,vidim ze sa jej to paci a zaujima ju co to s rukami a hlasom robim. Znakovanie nieje nahrada rozpravania ale prave naopak, podporuje rozvoj reci a preto by som urcite tento kurz odporucila aj ostatnym rodicom. Lektorka pocas kurzu zdielala snami aj mnohe zaujimave informacie ohladne vyvoja dietata, co sa mne osobne velni pacilo a povazujem to za potrebne."
Zuzana, Dublin, IR
"Bola som zvedava co to znakovanie vlastne je, a ako postupovat pri uceni. Kurz mi dal krasny prehlad o vyvoji reci dietatka, ukazal pristupy k pomahaniu dietatku naucit sa komunikovat, ako si porozumiet. Kurz je hravy, a zrozumitelny. Lektorka sa snazi ist v ustrety ucastnikom. Mam z toho velmi dobry pocit a s mojimi detmi sme sa pri tom pekne zabavili a daco nove sa aj naucili. Odporucam aj pri zdravych detickach aj pri vynimocnych detickach.tu mam osobnu skusenost kamaratky, ktorej tato metoda pomahala v komunikacii s vynimocnym dietatkom. Prijemne straveny cas. Vdaka "
Barbara, Kočovce, SR
"S kurzom som velmi spokojna, urcite budem odporucat dalej, vela sme sa s dcerkou nasmiali, zapaja sa cela rodina, na dcerke sme spozorovali uz po mesiaci pokroky co sa tyka blabotania, ovela viac s nou komunikujeme aj hovorenou recou a hlavne teda znakovanim, pustame jej hudbu, spievame, tancujeme, tento kurz nas este viac zblizil, ona pochopila, ze jej rozumiem a ze s nami dokaze komunikovat a ja som sa stala este vnimavejsou maminou velmi pekne dakujeme za tuto moznost, verim, ze sa kurzu bude darit a budete mat mnoho zaujemcov."
Monika Palko, Piešťany, SR
" Chceme-li zlepšit komunikaci s našim dítětem a zároveň podpořit rozvoj jeho komunikačních schopností, tak je vhodnou cestou právě tento kurz. Nejen, že jsem se dozvěděla o vývoji řeči, ale zároveň jsem si sama mohla zhodnotit úroveň vývoje řeči svého dítěte. V kurzu nejde jen o znakování, ale o komunikaci jako takovou. Společně s dítětem se naučíme větší množství znaků, které nám umožní se společně domluvit, ale zároveň se dozvíme, jak s ním mluvit a podporovat jeho řeč. Bonusem jsou atraktivní ilustrace k jednotlivým znakům, ale hlavně milý a laskavý hlas lektorky. Kurz doporučuji všem rodičům, kteří chtějí zlepšit dorozumívání se svým dítětem a i těm rodičům, kteří mají pocit, že vývoj řeči jejich dítěte probíhá jinak, než by očekávali. "
Jana, Kopřivnice, ČR
"Výborně zpracovaný kurz, který mne opravdu přesvědčil. U prvního dítěte jsem již znakovala, takže jsem už měla jisté "znalosti", přesto mi ale kurz přinesl spoustu nových informací, které mi pomohly dovednosti rozvíjet. Velmi kladně hodnotím nápad s ilustracemi na kartičkách, kdy si pak děti jednotlivé znaky snáze zapamatují. Gratuluji k tak skvěle odvedené práci při vymýšlení kurzu. Neváhejte a přidejte se do kurzu 🙂 "
Jana Nykodýmová, Praha, ČR
"Kurz sa mi veľmi páčil, spočiatku som nevedela čo od neho čakať a ako to bude prebiehať ale nakoniec som veľmi spokojná. Naučila som sa niečo nové, niečo prostredníctvom čoho sa môžem dorozumieť lepšie so svojim dieťaťom, a to dokonca aj bez slov. Čas učenia (ukazovania) znakov berieme ako spoločnú aktivitu, hru pri ktorej nám je veselo, sme spolu a zároveň sa niečo učíme. Uvidíme kedy začne znaky aj sama používať ale verím, že aspoň niektoré si osvojí. Kurz by som určite odporučila všetkým, ktorých táto téma zaujíma a ktorí chcú porozumieť svojim deťom ešte predtým ako sa naučia rozprávať."
Dagmara, Spišský Štvrtok, SR
"Cely kurz bol super a urcite velkym prinosom. V prvom tyzdni ma naozaj najviac zaujali vyvojove stadia dietata, velmi vela veci som nevedela takze naozaj velky prinos 🙏🏻 Samotne znaky su pomerne jednoduche a lahko zapamatatelne len treba byt trpezlivy a nevzdavat sa ak sa nam nebude darit. Kazde dieta je sikovne len potrebuje svoj cas."
Alexandra, Bratislava, SR
"Kurz je vyborny aj pre zdrave deti aj pre deti so specialnymi potrebami. Obsahuje vela rad a teorie o napredovani vo vyvoji; ako podporit vyvoj dietata. Urcite pomoze kazdej mamicke v zorientovani sa v problematike. A samotne znakovanie je zabavne a bude bavit aj deticky. Tie tak rychlejsie budu vediet vyjadrit co potrebuju a pomocov znakov budu moct komunikovat s okolim."
Klaudia, Malženice, SR
"Pocas kurzu som sa naucila co je to znakovanie, ake vyhody ma a samozrejme ako naucit dietatko znakovat. Taktiez sme mali k dispozicii mile kreslene obrazky, ako pomocku na znakovanie. S mojim dietatkom musim este pracovat, aby plne znakovalo, ale ako nam bolo viac krat prizvukovane musime byt trpezlivi:) kurz by som odporucila najma tym, ktori maju zaujem do buducna s detickami znakovat za ucelom jednoduchsej komunikacie, kym dieta neovlada hovorenu rec. Kurz splnil moje ocakavania, p. Portugall je velmi mila a ochotna pomoct, ja uz len musim byt trpezliva, aby som s dietatom mohla naplno komunikovat pomocou znakov."
Katarína, Rovinka, SR
"Kurz je určite plodné využitým časom. napriek tomu, že sme so synom nemali komunikačné problémy a je už starší ( 18m) a čo to už porozpráva, keď som začala používať znaky najmä na hračky, okamžite sa chytil a začal ich používať, následne si ďalšie povymyslal sám. Výborná je tiež možnosť položiť otázky a dostať na ne odpoveď, vo väčšine prípadov naozaj veľmi obsirnu a idúcu do hĺbky problému. Videá sú milé a zrozumiteľne, kartičky krásne ilustrovane. Pre rodičov, ktorí chcú s dieťaťom znakovat, je to určite výborná forma kurzu, ked netreba nikam chodiť a zároveň nebyť len anonymným sledovatelom videí, ale mat možnosť komunikovať ako s lektorkou, tak aj s ostatnými rodičmi."
Monika, Bratislava, SR

Ilustrácie ku kurzu


Online kurzom Vás bude sprevádzať Jana Portugall

Som matkou 3 výnimočných detí, ktoré vychovávam vo viacjazyčnom prostredí. Mojou vášňou je neustále sa vzdelávať, získavať nové poznatky a inšpirovať iných k VIERE, že zázraky sa stávajú, ak máme ODVAHU uveriť a ísť do akcie. Aj Vy máte teraz úšasnú príležitosť ísť do akcie a naučiť svoje dieťa znakovať.

Znakovanie bolo veľkým pomocníkom u nás doma do doby, kým môj syn nezačal rozprávať. Vďaka nemu som bola schopná pochopiť základné potreby svojho dieťaťa. Mohol mi ukázať, čo vidí, čo ho práve zaujíma a ako sa cíti. Vzájomne sme sa spolu rozprávali prostredníctvom znakov. Budovali si vzťah a predchádzali mnohým nedorozumeniam z nepochopenia.

Pre každé dieťa je rozhovor s Vami dôležitý. Tak prečo čakať na to, kedy sa naučí hovoriť?

Začnite komunikovať prostredníctvom znakov čo najskôr!

Ilustrácie pre vás namaľovala Barbora Paulovičová

Hoci Barbora je nepočujúca od narodenia, dokázala sa naučiť komunikovať s počujúcimi ľuďmi prostredníctvom odčítania z pier. A práve kvôli tomu, čím si Barbora v detstve prešla, rozhodla sa podporiť svojou tvorbou tento kurz a pomôcť tak iným rodičom aj deťom. Pretože ilustrované obrázky v kombinácií so znakmi naozaj pomáhajú v rozvoji hovorenej reči a zároveň tiež ušetria rodičom i deťom mnoho frustrácie a nepochopenia, ktoré môžu zažívať.

Vaše dieťa síce nie je nepočujúce, ale z fyziologického hľadiska, nie je schopné hneď hovoriť a môže trvať niekoľko mesiacov či rokov, kým začne rozprávať. Preto je výborné podporiť komunikáciu s dieťaťom práve formou znakovania a kartičiek.

Chcete sa ešte niečo opýtať?

Napíšte mi na info@rodinkavynimocnych.sk alebo si môžeme zavolať (+421 944 324 070).