Čakáte dieťa s diagnózou Downov syndróm?

Milá mamina a ocino

Cítite sa skľúčene? Zažívate pocity hlbokého smútku, sklamania, neistoty, beznádeje a bezmocnosti? Prepadol Vás pocit viny, že vôbec prežívate takého „negatívne“ emócie, namiesto radosti z nového života?

Hoci teraz máte pocit, že je k Vám život nespravodlivý, uverte mi. Zázraky sa stávajú, ak máme odvahu UVERIŤ. O jednom z takých zázrakov sa dočítate aj v našom príbehu – tu. Nebojte sa, spoločne to zvládneme! Som výnimočné dieťa, ktoré budete milovať najviac na svete. 

S najväčšou pravdepodobnosťou budem zdravý, šťastný a budem chodiť, hovoriť, písať i spievať. Budem Vám tisíckrát klásť tie isté otázky. A Vy mi budete s láskou a trpezlivosťou odpovedať. Dokonca som schopný sa naučiť hovoriť dvoma materinskými jazykmi, ak si to budete priať a vytvoríte mi k tomu vhodné podmienky.

Prišiel som sem, aby som Vám ukázal, čo to znamená MILOVAŤ TU a TERAZ bez podmienok s REŠPEKTOM k mojej výnimočnosti a individualite. Prišiel som na tento svet, aby som dokázal, že tu mám svoje jedinečné miesto, môžem byť iným, ale nie som horší a určite nie som omylom prírody. Som súčasťou tejto planéty, mám rovnaké práva a potreby ako Vy.

Napriek neblahým prognózam rôznych špecialistov, ste to práve VY, MOJI RODIČIA, ktorí máte príležitosť zobrať môj život do vlastných rúk a pomaly, vytrvalo, krôčik za krôčikom, ma viesť k životu v zdraví, spokojnosti a radosti. 

Ale ako to máme urobiť? Pýtate sa.

Odpoveď je jednoduchá: Starajte sa o mňa s láskou. Poskytujte mi kvalitnú stravu. Komunikujte so mnou i s inými ľuďmi s porozumením. Nechajte sa inšpirovať od tých, ktorí touto cestou už prešli a vytvorte si svoje jedinečné RIEŠENIE. Pýtate sa ako máte aktívne pracovať na tom, aby ma spoločnosť prijala takého, aký som? Pre viac informácií – stiahnite si eBook zadarmo.

Nebojte sa, je nás tu viac s podobnými diagnózami. Pridajte sa k nám do klubu – do uzavretej skupiny na Facebooku Rodinka výnimočných a zdieľajme spoločne svoje radosti i starosti.

Downov syndróm nie je choroba. Mám len o jeden chromozóm navyše.

Možno mi veci budú trvať dlhšie ako by ste si predstavovali. Možno mi budete musieť niektoré veci opakovať dookola aj sto-krát, kým ich pochopím. Možno nebudem zapadať do žiadnych štandardných „tabuliek“, akým smerom sa má uberať môj psycho-motorický vývin. Nevadí. Ja si idem svojou cestou, svojím tempom a tak je to v poriadku.

Nechajte sa mnou inšpirovať. My to spoločne zvládneme.

S láskou,

Vaše jedinečné dieťa s Downovým syndrómom

"Som nevyliečiteľná optimistka a mama troch výnimočných detí. Vďaka osobným skúsenostiam s výchovou dieťaťa s Downovým syndrómom v prostredí dvoch materinských jazykov som sa rozhodla inšpirovať rodičov detí s jedným chromozómom navyše, aby vykročili na cestu k radostnému, spokojnému a plnohodnotnému životu pomocou kvalitnej stravy a komunikácie s porozumením." Viac sa o mne dozviete v sekcii Môj príbeh
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovávanie tohto komentára. Zásady spracovávania osobných údajov